Ki a főnök? :-)
Ki a főnök otthon? Szeretném azt hinni, hogy én, de valójában az ikrek határozzák meg a napokat, úgyhogy nekem rögtön 2 főnököm van egyszerre.
Úgy érzem, kissé visszaélnek a hatalmukkal, mert egész nap ugráltatnak, nem engedélyeznek ebédszünetet, ráadásul fizetésemeléssel sem kecsegtetnek. Elégedetlenkedésemre béri úr és bébi úrhölgy pozitívumként állította be, hogy béren kívüli juttatásként alkalmanként kisebb-nagyobb „csomaggal” kedveskednek számomra , ám ez általában nem az én igényeimnek megfelelően van összeállítva. Kíváncsi voltam, hogy vajon én látom-e eltúlozva a kizsákmányolásomat, ezért kerestem egy listát, ahol a rossz főnök tulajdonságait gyűjtötték össze. A 10 ismérvet összevetettem az én kis főnökeim tulajdonságaival:
- Nem kommunikálnak: jelenleg csak a testbeszédre hagyatkozhatok, mert a beszéddel még hadilábon állnak. A mutogatást viszont felsőfokon űzik, gyakorlatilag bármilyen főnöki pantomimezést megértetnek velem. A jelbeszédek között is kiemelt kedvencük a fejrázás, vagyis a nagyon határozott nem.
- Középpontban érzik magukat: a legváltozatosabb huncutságokkal tesznek róla, hogy egész nap a középpontban legyenek.
- Nem jól mikro-menedzseli a csapatát: egyes feladatokat nem hajlandóak átadni anya nevű beosztottnak (pl. biztonsági öv bekötése, cipő felhúzása, öltözködés).
- Van kiskedvence: nagyon sok plüss kiskedvencük van, Boróka legjobban egy plüss kiscicát szeret, Beni pedig mindig az a plüsst, ami a Borókánál van.
- Nincsenek tiszta elképzeléseik, vagy ezek állandóan változnak: talán a változás a jellemzőbb, elképzeléseik kifejezetten vannak, nagyon is határozott. Miután minden követ megmozgatnak, hogy az egyik elképzelésük megvalósuljon, utána teljes erőbedobással küzdenek, hogy a következő irreális elképzelésüket is véghez vigyék.
- Félelemmel motivál: néha tényleg félek, hogy kizökkentem őket a „nyugalmi állapotból”, mert ha pl. felbosszantom őket azzal, hogy az evéshez előkét akarok rájuk erőltetni, akkor két kis főnököt kell megnyugtatnom, majd evésre bírnom, mert éhesen még félelmetesebbek.
- Ordít, elveszti a fejét: az jól megy mindkettejüknek, ám szerencsére ez alapvetően nincs kihatással a munkahelyi légkörre.
- Döntésképtelen: néha úgy tűnik, hogy nem tudnak választani a sok játék közül, ezért akarják az összeset egyszerre.
- Learatja a babérokat: non-stop rohanásban vagyok, hogy mindig tele legyen a pocakjuk, tiszta legyen a pelusuk, és a lehető legkevesebb nyafogás mellett még jól is érezzék magukat, ők egy huncut félmosollyal learatják mindenhol a babérokat, mindenkit levesznek a lábukról. Soha senkinek nem említik, hogy az önfeledt mosolyért az anya nevű munkavállaló 3 műszakban dolgozik.
- Másokat okol: már most képesek a másikat okolni, amikor véletlenül balesetet okoznak egymásnak. Ilyenkor sokszor a tettlegességig fajul a vita, meghúzzák egymás haját, vagy fellökik a másikat.
Úgy érzem, erős az egyezés a tulajdonságokat illetően, ezért magasabb szintre kell lépnem: át kell tanulmányoznom a „hogyan neveld a főnököd” elnevezésű szakirodalmat, ami után az ígéretek szerint kezesbárányokká válnak. Nagy reményt fűzök ennek a sikerességéhez, ezért lojális maradok bébi úrhoz és bébi úrhölgyhöz, és maradok elhivatott és motivált munkavállalója a két kis főnökömnek. Amennyiben a munkahelyi légkör javuló tendenciát mutat, benyújtom igényemet egy csapatépítő tréningre, ill. egy karácsonyi céges bulira.